Avantgarde Yalıkavak'a Hoşgeldiniz | Avantgarde Yalıkavak | Avantgarde Collection
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ

PROMO KOD

REZERVASYON

AVANTGARDE YALIKAVAK'A HOŞGELDİNİZ

2012 senesinden beri hizmet vermekte olan Avantgarde Yalıkavak, Ege Denizi’nin el değmemiş gizli bir bölgesinde, Küdür Koyu’nda yer alıyor.

2012 senesinden beri hizmet vermekte olan Avantgarde Yalıkavak, Ege Denizi’nin el değmemiş gizli bir bölgesinde, Küdür Koyu’nda yer alıyor. Mayıs ve Ekim ayları arasında hizmet veren iki katlı otel, yemyeşil bahçesi, özel plajı ve güneşlenme terası, yetişkinler ve çocuklar için açık yüzme havuzları, seçkin restoranı, şık lounge & barı, spa & sağlık merkezi, spor salonu, kültür loungeu, özel şarap mahzeni, eğitici çocuk oyun kulübü ve 32 adet Bodrum için alışılmadık derecede geniş, incelikli bir zevkle tasarlanmış Deniz Manzaralı Süit Oda ve Bahçe Manzaralı Deluxe Oda seçenekleriyle minimal bir mimari sunuyor. Avantgarde Yalıkavak, sakin ve huzurlu bir ortam ve ambiyans içerisinde konfor ve rahatlık arayan konuklarının beklediği tüm lüks hizmet ve imkanları sunuyor.

Gözlerden uzak özel bir koyda yer almasına rağmen, Avantgarde Yalıkavak konukları kara veya deniz yoluyla yalnızca dakikalar içerisinde uluslararası tanınırlığa sahip restoran ve gece kulüplerine, meşhur Türk kafe ve deniz mahsulü restoranlarına ve yerli ve yabancı ünlü markaların mağazalarına ev sahipliği yapan yepyeni ve modern Yalıkavak Marina’ya (Palmarina) ulaşabiliyor.

Avantgarde Yalıkavak Otel aynı zamanda düğün ve nişan törenlerinden doğum günlerine, gala yemeklerine ve yıl dönümlerine kadar her türlü etkinliğiniz için mükemmel bir konum sunuyor ve bütün organizasyon tesis içerisinde Avantgarde Catering tarafından üstleniliyor. Avantgarde Catering tesis dışında düzenlenen etkinlikleriniz (tekne, plaj, bahçe, ev vs.) için de hizmetlerini sunuyor.

 Hem İngilizce hem Türkçe hizmet sunabilen deneyimli ve içten personelimiz, Bodrum yarımadasının göz bebeği Yalıkavak’taki otelimizde geçireceğiniz tatilinize dair beklentilerinizi karşılamak ve hatta çok daha fazlası için hizmet sunmaktadır.

Avantgarde Yalıkavak’ın sunduğu imkan ve hizmetler:

  • Avantgarde Catering Hizmetleri (tesis içi/tesis dışı)

  • Hepsi balkonlu veya teraslı sigara içilmeyen odalar

  • 24-saat Concierge Hizmeti

  • 24-saat Çamaşır & Kuru Temizleme Hizmeti

  • Bagaj Toplama/Açma Hizmeti

  • Araba, bisiklet, tekne, helikopter, özel uçak kiralama hizmetleri

  • Yalıkavak Marina’ya (Palmarina) Ring Tekne Hizmeti

  • Havaalanı transferi

  • Evcil hayvanların getirilmesine izin verilmemektedir.

BODRUM YARIMADASI

Görülmeye değer manzaralarıyla büyüleyici Bodrum Yarımadası, Gökova Körfezi’nin kuzeybatı köşesinden batı ve güneye doğru uzanan dağlık bir bölgede yer alıyor. Her iki sahili de farklı büyüklüklerdeki düzinelerce koy ve körfezle adeta dantel gibi işlenmiş olan Bodrum’da, tatilcilerin de yakinen bildiği gibi her biri kendine has karakterlere sahip nefes kesen tatil yöreleri mevcut. Bol yeşillikli ve dağlık yarımadanın topoğrafyası hava durumunu da etkiliyor ve bölge genelinde mikro iklimlerin oluşmasına yol açıyor.  Kuzey tarafı daha fazla yağış alırken, güney tarafı genellikle boğucu bir sıcaklık yaşatıyor; yaz aylarında Batı Rüzgarı Tanrısı Zefir tarafından yönetilen Ege Denizi’ne bakan batı tarafı ise çok daha serin oluyor.

Bodrum yarımadası, Türkiye ve dünyada tekne seyahatini tercih eden ve güneşin peşine düşenler için açık ara en çok tercih edilen seyahat noktalarından biri. “Ege’nin İncisi” olarak anılan Bodrum, kristal berraklığındaki pırıl pırıl suları, tekne ile seyahat edenleri cezbeden gizli koyları, yemyeşil dağları, tarihi mekanları, seçkin kültürel etkinlik & performansları, etkileyici konaklama seçenekleri, olağanüstü restoranları ve gece hayatı ile hayatın her kesiminden insanlar için mükemmel bir seyahat noktası olma özelliği taşıyor! Gerekli olan tek önkoşul güneş, deniz ve doğa aşkı; tabii bir de eğlenme arzusu!

Yalıkavak, Bodrum Yarımadası’ndaki en göz alıcı manzaraya ev sahipliği yapmanın yanı sıra bölgenin en verimli koylarından biri olarak da dikkat çekiyor. Turunçgillerin yetiştiği ağaçlarla dolu meyve bahçelerine sahip olan bu koy, aynı zamanda cömert bir zeytin hasadı ve inanılmaz yabani ot türlerine ek olarak farklı bitkileri de cömertçe önünüze seriyor.

 Yarımadanın kuzeybatı ucunda yer alan koyda yerleşimin ilk izleri MÖ 2000 senesine dayanıyor ve Helenistik, Bizans ve Roma dönemlerinden günümüze kadar gelmiş kalıntılara rastlayabiliyorsunuz. Güçlü batı rüzgarları sebebiyle özellikle sıcak yaz aylarında en çok tercih edilen koy da burası oluyor. Yel değirmenleri, büyüleyici günbatımları, gözlerden uzak koyları, şık plajları, modern mimari harikası lüks marinası, restoranları, gece hayatı, sevimli ve şık deniz kenarı butik otelleri ile tanınan Yalıkavak, pek çok tatilcinin yanı sıra Bodrum’da ev sahibi olmayı düşünenlerin de en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer alıyor.

Daha ziyade Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan ünlü yazar, seyyah ve tarihçi Cevat Şakir Kabaağaçlı’dan (1886-1973) sıklıkla alıntılandığı üzere, “Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin, sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler.”