Bodrum’un Masalsı Havası: Yalıkavak | hayat burada | Avantgarde Collection
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ

PROMO KOD

REZERVASYON

hayat burada

BODRUM’UN MASALSI HAVASI: YALIKAVAK

Bodrum’un en özel yerlerinden biri olan Yalıkavak’ta; masmavi berrak bir deniz, yeşilin her tonunu barındıran büyüleyici doğa ve özel bir yolculuğa hazır mısınız?

Yılın en güzel zamanları geldi. Tüm yılın yorgunluğu kendini hayal kurmaya ve dinlenmeye bırakıyor yavaş yavaş… Doğanın uyanışına şahit olurken huzurlu bir tatil ile biraz nefes almak, sakinleşmek için yolculuk planları yapmak lazım.

Göz alıcı güzellikteki Yalıkavak’ta doğanın kucaklayıcı sakinliği, masmavi berrak bir deniz ve begonviller ile yepyeni bir yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyoruz. Yalıkavak’ın kusursuz mabedi Küdür Koyu’nun, kendine özel plajı ve ılık beyaz kumları yazın huzurunu size tekrar hissettirecek.

Küdür Koyu’nda konumlanan Avantgarde Yalıkavak, bulunduğu bölgenin mimari tarzından esinlenen, gücünü doğallıktan alan doğal ve rafine bir malzeme seçkisiyle Wangan Studio tarafından renove edilmiş 32 odamız bu yaz da kavuşmayı heyecanla beklediği misafirlerine ev sahipliği yapmak için gün sayıyor. Özenle seçilmiş el yapımı mobilyalar, yerel ve doğal dokularla buluşuyor. Dingin aydınlatmalardan, doğal ahşapların hayat verdiği yüzeylere kadar daha birçok ayrıntıyı zamansız tasarımla buluşturuyor.

Ayrıca yılın her zamanında keyif alınan Bodrum; kolay kolay trendlere kapılmayan, kendi müdavim kitlesini oluşturmuş adresleri; dinamizmden ve yeniliklerden de ödün vermeyen karakteriyle yıl boyunca ziyaret etme isteği uyandırıyor.

Bodrum’da Uğramanızı İstediğimiz Yerler;

 

 

  • Bitmeyen bir yaz: Yalıkavak Marina

Yalıkavak Marina, Türkiye’nin en şık, en iyi marinası olarak biliniyor. Birbirinden iyi markaların bulunduğu mağazalara, eşsiz dünya lezzetlerine, şık butiklere ve harika yatlara ev sahipliği yapıyor. Gün batımı ve muazzam deniz manzarası eşliğinde keyifle vakit geçirebilir, çevresindeki mağazaları keşfe çıkabilirsiniz. Yalıkavak’a gelmişken mutlaka marinada vakit geçirmenizi öneririz. Yalıkavak Marina’nın sakin konumuna karşın, bölgenin dinamik mekanlarına yakın mesafede yer alması hem sakin hem de dinamik bir Bodrum tatili geçirmek isteyenlerin ihtiyacını karşılıyor.

Her sene özel bir tema ile caz sevenlerle buluşan Bodrum Caz Festivali, Dünyanın pek çok yerinden müzisyenlerin geldiği, konserler, söyleşiler ve sergiler düzenlenen festival ile Bodrum’un vazgeçilmezlerinden birisi. Bir yandan güneşin öbür yandan denizin insanı dinginleştirdiği Bodrum’da caz dinlemek isteyenler için bir fırsat.

İstanbul’da önemli sergilere imza atan Pilevneli Galery, Yalıkavak’taki sanatseverleri eşsiz manzarası ile ziyaretçilerine çok yönlü bir deneyim sunan bir çağdaş sanat alanı yaratıyor. Ayrıca Pilevneli bünyesindeki sanatçılarla Türkiye'den markaları bir araya getiren çeşitli özgün ürünlerin ve kitapların satışa sunulduğu bir mağaza da bulunuyor.

 

Kapısından girildiği andan itibaren bahçesindeki zeytin ağaçlarının ve yeşilliklerin sağladığı huzurun mekâna yayılmasıyla kitapseverlere samimi ve sıcak bir ortam oluşturan “yeni nesil kütüphane Zai Bodrum, dünya klasiklerinden, usta yazarların eserlerine, öykü kitaplarından eğitim kitaplarına kadar birçok türden yüzlerce kitabı barındırıyor. Ortamı, konsepti ile çok güzel tasarlanmış bahçesi, piyano sesinin kuş sesleri ile olan harmonisi sayesinde birçok Bodrumsever için harika bir kaçış noktası.

 

Bodrum’dan birçok sanatçı geçti ama Cevat Şakir ve Zeki Müren kadar Bodrum ile özdeşleşen başka sanatçı olmadı. Zamanın çok ötesinde bir kişiliği olan, kendine has tavrı, duruşu, düzgün Türkçesi ile ülkeyi kendine hayran bırakmış, şarkılarıyla kâh hüzünlenip kâh mutlu olduğumuz “sanat güneşimiz” de bir Bodrum aşığıydı. Hayatının son 6 yılını Bodrum’da inzivaya çekilerek, ruhunu dinlendirerek geçirdi. Ölümünün ardından ise 2000 yılında Kültür Bakanlığı Zeki Müren’in Bodrum’daki evinin müzeye dönüştürdü. Evi Zeki Müren’in şarkıları eşliğinde gezerken sanatçıya ait 76 model Buick marka Regal otomobili de müzenin bahçesinde görebilir, hüznü ve hayranlığı bir arada yaşayabilirsiniz. Müze pazartesi günleri hariç 08:00-18:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Hem Zeki Müren’i yad ettiğimiz hem de ülke değerlerini Avantgarde yolculuğu ile anlattığımız 10.yılımıza özel hazırlanan animasyonumuzu izlemeyi unutmayın.

Bodrum Mekanlar

Çocuk Dostu Otel

Aile Oteli

Seyahat

Türkiye

Tatil

Yalıkavak

Bodrum