GİRİŞ TARİHİ ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ
REZERVASYON

hayat burada

İSTANBUL’DA YILBAŞI RUHU VE HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ

İstanbul’da yılbaşı ruhu ve hafta sonu etkinlikleri

İstanbul şüphesiz dört mevsim kendine has güzellikler barındıran bir şehir. Canlılığını, enerjisini yitirmeden yaşayan ve kendisine ayak uyduranları kendi ritminin peşinden sürükleyen, hayat dolu bir yer... Aralık ayı gelip yılbaşı neşesi etrafı sardığında ise kendi haliniz ne olursa olsun bu coşkuya kapılmamak neredeyse imkansız. Etkinlik düzenlemek konusunda yarışan mekanlar, ışıklanan caddeler, renkler ve süslerle dolan vitrinler, konserler, partiler, yarışmalar, indirimler... Panayır havasında geçen koskoca bir ay! Yılın bitmesine günler kala, hafta sonunu İstanbul’da geçirmek isteyenler, kentin neşeli hareketliliğinin tadını çıkarmalı.

Nerede, ne var?

Hafta sonları eğlence ile alışverişi harmanlamak isteyenlere Zorlu Center ve Kanyon’daki yılbaşına özel etkinlikleri önerebiliriz. Zorlu Yeni Yıl Köyü, ziyaretçilerini çeşitli markaların yeni yıl için tasarladığı ürünler, şık hediyeler, dünyanın dört bir yanından gelen kardan adamlar ve birbirinden farklı etkinliklerle buluşturuyor. Benzer şekilde Kanyon da Yılbaşı Hediye Pazarı kurarak, takıdan dekorasyona, oyuncaklardan tasarım ürünlere farklı yılbaşı hediye alternatifleri sunuyor. Alışveriş merkezi aynı zamanda Kuzey Işıkları gösterisi, akustik müzik günleri, çocuklar ve yetişkinler için workshop etkinlikleri, kitap günlerin, ofis yogası gibi etkinliklerle bu ayı canlı tutmaya özen göstermiş. Şehirdeki kültür-sanat etkinliklerine yönelmek isteyenler ay ortası Uniq Müze’de açılan, Rönesans döneminin ünlü ressamı Leonardo Da Vinci’ye adanmış ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisini kaçırmamalı. Sergi turunda rotanızı Maslak’tan Akaretler’e çevirip Türkiye çağdaş seramik sanatının önemli isimlerinden Füreya Koral’ın geniş seçkisini görebilir. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi ise dünyaca ünlü sanatçı Ai Wei Wei’nin ülkemizdeki ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. Boğaz hattında geçirilecek bir gün planlıyorsanız, sergiyi ziyaret edebilirsiniz. Ve Taksim... Her daim farklı etkinliklerle dolu olan muhitte, sanatçı CANAN’ın İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Arter’deki Kafdağı’nın Ardında başlıklı sergisini görmeli. Ardından Beyoğlu Sineması’nda gösterilen Fantastik Filmler Festivali’ne katılmaya ne dersiniz? Gece programı için de seçenek çok: Şişli’deki Babylon Bomonti, Zincirlikuyu’daki Zorlu PSM, Şişhane’deki Salon İKSV, Taksim’de Mini Müzikhall, Klein, Beşiktaş’ta IF Performance Hall, Maslak’ta Volkswagen Arena... canlı müzik ya da DJ performansı, seçiminize göre gece etkinlikleri sunuyor.

Şehrin kalbine, yılbaşı ruhuna yakın konaklama fırsatı

İnsan sayılı zamanı varsa, oyalanmak, vakit kaybetmek istemez. Avantgarde Collection Levent, Taksim ve Taksim Square otelleri, hafta sonu programlarınızı aksatmadan, planlı ve pratik bir şekilde hayata geçirebileceğiniz konumlarıyla kolaylık sağlıyor. Boğaz hattı, Nişantaşı, Levent, Maslak, Beşiktaş gibi gözde muhitlere yakınlığıyla Avantgarde Levent; Beyoğlu, Galata, Karaköy’e yürüme mesafesindeki Avantgarde Taksim ve Avantgarde Taksim Square otelleri İstanbul’da geçireceğiniz kısa ve uzun tatillerinizde size lüks konaklama ve konfor sunmanın yanı sıra ulaşım avantajı da sağlıyor. Üstelik, kendinizi biraz daha şımartmak isterseniz; Avantgarde Collection markası Ace Restaurant & Lounge’ta usta şeflerin lezzetli menülerini tadabilir, oetlin dünya standartlarındaki spa merkezinde masaj ve vücut bakımları da yaptırabilirsiniz.

5 Ay Önce