MUTLULUK İÇEREN SAĞLIKLI TATLAR AVANTGARDE YALIKAVAK’TA! | hayat burada | Avantgarde Collection
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ

PROMO KOD

REZERVASYON

hayat burada

MUTLULUK İÇEREN SAĞLIKLI TATLAR AVANTGARDE YALIKAVAK’TA!

Tatildeyken güzel yemeği herkes sever. Fakat tatil sonrası kilo alma var olan kronik hastalıkların tetiklenmesi, tatil ödemleri de arkasından gelir.

Bodrum’un en güzel koylarından Küdür’de bulunan Avantgarde Yalıkavak; sağlığınız için aldığı tedbirlerin eşliğinde, ailenizle birlikte huzurla geçireceğiniz bir tatil vadediyor. Bu yaz Lapica Sport’la yaptığı işbirliğiyle, sağlıklı yaşamı yaz tatilinde de sürdürmek isteyenlere çok özel bir menü sunan Ace Restaurant, tatilinizi benzersiz bir lezzet deneyimine dönüştürüyor. 

Sağlıklı yaşamanın sırrı hayat tarzı ile ilgilidir. Yaşlanmak, yaşlılıkta ağrı çekmek, günlük yaşama katılımın azalması, gün içinde enerjik hissetmemek, kilo almak bizim yaşam şeklimizin sonucudur.

Lapica Sport; Tıp, Fizyoterapi, Diyetisyenlik ve Antrenman Bilimi konularında uzmanlardan oluşan bir ekiple, sağlıklı yaşam için bireylere özel yaşam stratejileri geliştirmekte olan bir sağlıklı yaşam merkezidir.

Her insanın yaşamı, genetiği ve hayat düzeni farklıdır. Bu nedenle her insanın diyeti, egzersiz programı ve günlük aktivite rutini kişiye özel olmalıdır. Lapica’da kişiye özel değerlendirmeler yapıldıktan sonra tamamen kişiye özgü sağlıklı yaşam programları (beslenme-egzersiz) oluşturulmaktadır. Amaç ise bu sağlıklı yaşam hedeflerini kalıcı hale getirmektir. 

Lapica’da bir diğer çalışma alanı olan Fonksiyonel Tıp, sağlığı korumada, otoimmün ve kronik birçok hastalığın tedavisinde çok büyük önem taşımaktadır. Fonksiyonel Tıp’taki beslenme anlayışı; birçok kronik hastalığın kök sebebi olan bazı besin maddelerinin (laktoz, gluten, kazein, lektin, rafine şeker vb.) bir süreliğine tamamen diyetten çıkarılması veya bazılarının fonksiyonel gıdalarla yer değiştirmesi prensibine dayanır.

Therapy Art-Lapica Bilgi:

Türkiye’nin öncü fizyoterapi merkezlerinden biri olan Therapy Art Center, 2003 yılından bu yana yenilikçi bilimsel yaklaşımlar ve yüksek etik değerler ile harmanlanıp; fizik tedavi, spor hekimliği ve ortopedik rehabilitasyon alanlarında hizmet vermektedir. 2020 yılında Therapy Art Center’a kardeş kurum olarak açılmış Lapica Sport kurulmuştur. Lapica Sport; Tıp, Fizyoterapi, Diyetisyenlik ve Antrenman Bilimi konularında uzmanlardan oluşan bir ekiple, sağlıklı yaşam için bireylere özel yaşam stratejileri geliştirmekte olan bir sağlıklı yaşam merkezidir. Bu merkezde Uzman Doktor Cengiz Dinç (Spor hekimi ve fonksiyonel tıp uygulayıcısı) ve Uzman Fizyoterapist Abdurrahman Evin kurucu ortak olarak bulunmaktadır. Bu merkezde ayrıca çocuk gelişimi ve egzersiz, kişiye özel değerlendirme ve egzersiz planlaması alanlarında uzman fizyoterapist ve egzersiz bilimcilerin yanında fonksiyonel tıp diyetisyeni çalışmaktadır.

Fonksiyonel tıp yeni bir alan olup, ileri biyokimya, mikrobiyoloji ve genetik testleri kullanarak, kişinin genetik/epigenetik yapısını, vücudun doku düzeyindeki toksin yükünü ve hücre içi düzeyde vitamin-mineral düzeylerini göz önünde bulundurarak kişiye özel bir diyet ve tedavi yaklaşımı sunmakta olup kronik hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde yeni, ileri bir kişiye özel tıp uygulamasıdır.

 Ace Restaurant’ta Lapica Sport ve Therapy Art Center tarafından Fonksiyonel Tıp diyetisyeni Damla Türkay kaleminde otel ve restaurant misafirlerine özel olarak hazırlanmış yeni menü ACE X LAPİCA, laktoz, glüten, rafine şeker ve alerjen besinleri içermeyen ürünler ile fonksiyonel beslenme öğeleri esas alınarak oluşturulup, şeflerin yetenekli ellerinde hayat buldu.

Menü oluşturulurken; laktozsuz, kafeinsiz, glutensiz ve rafine şekersiz olmasına dikkat edildi. Bunun yanı sıra kalori kontrolü yapan bireyler için de uygun bir menü olmuş oldu çünkü besinler özenle seçilerek sağlıklı ve düşük kalorili olanlar kullanıldı.

Avantgarde Yalıkavak’taki tatiliniz boyunca sağlıklı beslenme rutininize devam etmek isterseniz, talebiniz üzerine diyetisyen Damla Türkay fiziksel özellikleriniz, medikal geçmişiniz ve vücut ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, Fonksiyonel Tıp uygulaması çerçevesinde size özel bir diyet listesi de hazırlayabilmektedir.

Siz de tatil kaçamaklarına hayır deyip, rutinine dikkat edenlerdenseniz; hem sağlıklı hem lezzetli bir çok alternatif Avantgarde Yalıkavak’ta sizi bekliyor.

Bizi Takipte Kalın!

Yalıkavak Mekanlar

Bodrum Restaurant

Bodrum Mekanlar

Bodrum Yeme İçme

Lapica Sport

Therapy Center

Fonksiyonel Beslenme

Çocuk Dostu Otel

Aile Oteli

Çocuklu Aile Oteli

Seyahat

Türkiye

Sağlıklı Beslenme

Diyetisyen

Beslenme

Tatil

Yalıkavak

restoran

3 Yıl Önce