Avantgarde Collection | Avantgarde Collection
GİRİŞ TARİHİ
ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ

PROMO KOD

REZERVASYON

AVANTGARDE COLLECTİON

Turizm & Konaklama sektöründe 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimine dayanan bir aile geleneğinden gelen Avantgarde Collection Otel markası, Lütfi Öztanık ve oğulları İsmet Öztanık ve Cenk Öztanık tarafından 2009 senesinde kuruldu. Markanın kapsamını daha da genişletmek ve gayrimenkul projelerini de dahil etmek üzere baba & oğullar 2012 senesinde de Lucis Global’i kurdu.

Lucis Global himayesi altında Avantgarde Collection Otelleri, Avantgarde Catering Hizmetleri ve ACE Restaurant & Lounge bulunuyor.

Çok kısa bir zaman zarfında Lucis Global grubu Avantgarde Levent (2010), Avantgarde Yalıkavak (2012), Avantgarde Taksim (2013), Avantgarde Taksim Square (2014) ve Avantgarde Şişli (2020) ile otel sayısını beşe yükseltti. Avantgarde Collection otellerinin dördü İstanbul’un en merkezi bölgelerinde yer alırken, biri de Ege’nin incisi olarak adlandırılan Bodrum’un Yalıkavak bölgesindeki özel bir koyda bulunuyor.

Buna ek olarak, Lucis Global’in son derece başarılı bir kolu olan Avantgarde Catering Hizmetleri seçkin müşterilerine tesis içi ve tesis dışında catering hizmetleri sunarken, ACE Restaurant & Lounge da her otelin içinde bulunan ve gelecekte, başta İstanbul’da olmak üzere, otel dışında alışveriş merkezleri vb. noktalarda da açılması planlanan restoran markası olarak karşımıza çıkıyor. Bu gelişmelerin ışığında, 2014 senesinde restoran sektöründeki genişleme planlarımızı izlemek ve geliştirmek üzere yerli veya yabancı yatırımcı ve ortaklıklara açık olan Lucis Girişim’i kurduk.

%100 Türk sermayeli bir şirket olarak dinamik ve kurumsal altyapımızla sürdürülebilirlik için devamlı yeni yaklaşımlar arayışı içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yatırımlarımız ve ortaklarımıza karşı taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle Türkiye’deki Turizm & Konaklama sektörlerinin usul ve politikalarına bağlı kalan bir marka olarak yolumuza devam ediyoruz. 200’ün üzerindeki çalışanlarımız ile en öncelikli hedeflerimizden biri, müşteri memnuniyeti ve misafir ilişkileri politikalarımızı geliştirmek ve her zaman daha ileriye taşımak. Bu amaç uğrunda, sürekli olarak personelimizin beceri ve tutumunu geliştirecek eğitimler düzenliyoruz. Lucis Global’i kurduğumuzdan beri kurumsal sorumluluğumuzun farkındayız ve turizm, konaklama, sanat ve eğitim sektörlerini desteklemeyi taahhüt ediyoruz. Bir yandan da markamızın uluslararası bilinirliğini oluşturmak ve geliştirmek üzere çalışmaya devam ediyor, her yıl büyük fuar ve sergilere katılıyoruz.

Lucis Global hem Türkiye genelinde hem de uluslararası pazarda genişlemeyi hedefliyor. Kısa vadeli planlarımız kapsamında İstanbul’da açmayı planladığımız 2-3 yeni otele ek olarak Kapadokya ve İzmir’de de yeni oteller açabilme olanaklarını araştırıyoruz. Orta vadeli planlarımızın parçası olarak ise, özellikle Batı’ya doğru Londra ve Berlin’de, Doğu’ya doğru da İran, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde olmak üzere uluslararası arenada yeni oteller açmayı hedefliyoruz. Uzun vadeli genişleme planlarımız arasında da New York ve Singapur’da açmayı düşündüğümüz oteller yer alıyor. 

AVANTGARDE & ÇAĞDAŞ BİR YOLCULUK

Avantgarde Collection Otelleri’nin başlıca hedeflerinden bir diğeri de, başta gelecek vaat eden çağdaş Türk sanatçıları olmak üzere, alanında kendini kanıtlamış Türk & yabancı sanatçılara destek olmak. Bu amaca bağlılığımızı göstermek üzere tüm otellerimizin, odalar da dahil olmak üzere, iç ve dış mekanları çağdaş sanatın Türk & yabancı temsilcilerinin çeşitli eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu alandaki diğer faaliyetlerimiz arasında Avantgarde Yalıkavak’ta her sene düzenlenen bir Karma Sanat Sergisi ve İstanbul’daki otellerimizde belirli aralıklarla düzenlenen ve çağdaş Türk sanatçılarının resim, heykel ve fotoğraflarının sergilendiği Bireysel & Karma sergiler yer alıyor. Projelerimiz tüm hızıyla devam ederken, bu alandaki desteğimizi gösterebilmenin yeni fırsatlarını da daima kolluyoruz.